Su Bazlı Boyanın 4 Avantajı | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Su Bazlı Boyanın 4 Avantajı

Bu haberin orjinal kaynağı
https://filliustam.com/tr/blog/su-bazli-boyanin-4-avantaji

Ali Temiz

Yeni üye
20 Ağu 2021
2,050
1
0
27

phpThumb.php

Su bazlı boya, son yıllarda en çok tercih edilen boya türlerinden biridir. Bunun en önemli sebeplerinden biri dokusu ve kusursuza yakın yapısıdır. Fakat onu seçmenizi sağlayan tek sebep bu değil. Su bazlı boyayı daha iyi tanımanız için sizlere 4 avantajından bahsedeceğiz.

Koku hassasiyeti olanlar için birebir​

Su bazlı boya, kokusuz bir boya türüdür. Suyla inceltilerek uygulanır. Bu da onun kokusuz olmasını sağlar. Alerjik ve solunum rahatsızlıkları olan kişiler için en doğru tercihtir.
Bu da boya işlemi bittikten sonra ortamı günlerce havalandırma ihtiyacınız olmayacak demektir. Boyama işlemi biten yeri hemen kullanabilirsiniz.

Uygulaması kolay bir boya türü​

Suyla inceltildiği için su bazlı boyanın uygulaması çok kolaydır. Boyanacak yüzeye direkt uygulanabilir; ek olarak farklı madde kullanarak inceltmenize gerek kalmaz.
Doğru fırça ve rulo kullanarak, birkaç kurala dikkat ettiğinizde evinizi kendiniz de kolaylıkla boyayabilirsiniz. Tabi ki bu işlemler için profesyonel bir ekiple anlaşmak daha doğru bir tercih olabilir. Böylece hiçbir detay düşünmenize gerek kalmadan sadece yenilenen duvarların tadını çıkarabilirsiniz. Zaten kolay uygulanır olması, işçilik gücünü aza indirdiği için ekonomik bir yanı da vardır.
phpThumb.php

Hızlı kuruma özelliğine sahip​

Bir boyadan en çok beklenen özelliklerden biri de hızlı kurumasıdır. Su bazlı boya kokusuz olduğu gibi hızlı kuruma özelliğine de sahiptir. Böylece boyama işlemi bittikten sonra kuruması için uzun bir zamana ihtiyacınız olmayacak. Hızla kuruyacak ve yaşam alanınız tekrar kullanılabilir hale gelecektir.

Uzun süreli kullanım​

Su bazlı boyaların kalıcılığı yüksektir. Yapısı gereği uzun süre rengi solmaz ve canlılığını korur. Ayrıca leke tutmaz ve kolay temizlenebilir. Bu da su bazlı boyayı uzun süre kullanabileceğiniz anlamına gelir. Uzun vadede bakıldığında nispeten daha ekonomik bir boya olduğunu da söyleyebiliriz.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap