Sektör - Rusya’da Enerji Mühendisi Maaşı Açıklandı! 85 Bin Ruple | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sektör Rusya’da Enerji Mühendisi Maaşı Açıklandı! 85 Bin Ruple

Bu haberin orjinal kaynağı
https://kredihizmeti.com/rusyada-enerji-muhendisi-maasi-aciklandi/

FB1907

Yeni üye
20 Ağu 2021
1,420
0
0
29

Rusya’da Enerji Mühendisi Maaşı Açıklandı! 85 Bin RupleRus araştırma şirketlerinin yayınladığı raporlara göre Rusya’da bir enerji mühendisi maaşı 85 bin ruple olarak belirlendi. Bu ücret Rusya’daki farklı illerde farklı miktarlarda ödeniyor. Raporda öne çıkan iller ve ücretler de yer aldı. Bu rapora göre bir enerji mühendisi en yüksek maaşı Vladivostok şehrinde alıyor.
Suberjob tarafından gerçekleştirilen farklı bir araştırma ile en yüksek maaşın Vladivostok şehrinde alındığı ortaya çıktı. Primpress tarafından yayınlanan haberde 2021 yılı enerji mühendisi maaşları konulu araştırma çapıcı sonuçları göze çarptı. Rusya’nın 70 ilinde yapılan araştırmalar sonucunda en yüksek enerji mühendisi maaşı alınan il ile en düşük maaş alınan iller listelendi.

Vladivostok’ta Enerji Mühendisi Maaşı 85 Bin Ruple​

Rusya, enerji üretimi sektöründe lider ülkeler arasında yer alıyor. Büyük üretim tesislerinde yüzlerce insan istihdam ediliyor. Tesislerin teknik tarafları alanında uzman mühendislere emanet ediliyor. Enerji mühendisliğinin en çok istihdam edildiği Rusya’da maaşlar da oldukça dolgun.
enerji mühendisi maaşı kredihizmzeti

Yapılan araştırmaya göre Uzak Doğu Federal Bölgesin’in başkentindeki bir enerji mühendisi ortalama 65 bin ruple kazanıyor. Moskova’da çalışan bir enerji mühendisi ise 85 bin ruple civarında maaş alabiliyor. Bir diğer şehir olan Petersburg de ise meslektaşları 70 bin ruple karşılığında çalışıyorlar.
Habarovsk kentinde ortalama maaşın 60 bin ruple olduğu raporlarda gözlemlendi. Rostovon-Don’da aynı mesleği yapan uzmanların ortalama geliri 53 bin ruple olarak hesaplandı. Novosibirsk ilinde 50 bin ruple, Yekaterinburg’da 57 bin ruple ve Chelyabinsk ilinde 50 bin ruple’dir. En düşük enerji mühendisi maaşının alındığı il ise Omsk olarak belirlendi. Bu kentte enerji mühendisi olan bir kişi aylık 45 bin ruple kazanıyor.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap