Sektör - Renault da dönüşüyor: Fransız otomobil devi tarih verdi! CEO Luca de Meo'dan dikkat çekici sözler... | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sektör Renault da dönüşüyor: Fransız otomobil devi tarih verdi! CEO Luca de Meo'dan dikkat çekici sözler...

Bu haberin orjinal kaynağı
https://www.mynet.com/renault-da-donusuyor-fransiz-otomobil-devi-tarih-verdi-ceo-luca-de-meo-dan-dikkat-cekici-sozler-110106902857

FB1907

Yeni üye
20 Ağu 2021
2,120
0
0
29

Fransız otomobil devi Renault, Avrupa'da tamamen elektrikli bir geleceğe hazırlanıyor. Çıkan bir habere göre, CEO Luca de Meo, Renault'un Avrupa'da elektrikli otomobil markasına dönüşeceği tarihi açıkladı. İşte Renault CEO'su Luca de Meo'nun sözleri ve verilen o tarih...​


Renault da dönüşüyor: Fransız otomobil devi tarih verdi! CEO Luca de Meo'dan dikkat çekici sözler...


Otomobil devleri yavaş yavaş elektrikli bir geleceğe geçiş için tarihleri netleştirmeye başladı. Böylece gelecekte, geleneksel içten yanmalı otomobil üretimi yerine birçok marka sadece elektrikli otomobil üretimi gerçekleştirecek. Renault da tamamen elektrikli bir geleceğe hazırlanan markalardan biri. Üstelik artık elimizde Fransız üreticinin Avrupa'da elektrikli otomobil markasına dönüşeceği bir tarih var.

RENAULT CEO'SU "YÜZDE 100 ELEKTRİKLİ OLACAĞIZ" DİYEREK AÇIKLADI​

Automotive News Europe'a göre; Renault CEO'su Luca de Meo, bir etkinlikte Fransız otomobil markasının 2030'da Avrupa'da yüzde 100 elektrikli olacağını açıkladı.
Daha önce Renault'nun yüzde 90 seviyesinde elektrikli olması, geri kalan yüzde 10'luk kısmın ise diğer araç türlerinden oluşması bekleniyordu.
Renault


Habere göre Renault Grubu'na ait Dacia markası da yavaş yavaş elektrikli hale getirilecek.
"Bir B Planımız var" diyen Luca de Meo, Dacia'nın "mümkün olan son anda" elektriklendirileceğini söyledi.
Avrupa Birliği (AB), 2035'e kadar fosil yakıtlı araçları yasaklamayı planlıyor.
Elektrikli Zoe'yi piyasaya yıllar önce piyasaya süren Renault'nun 2025 yılına kadar, Renault 5 de dahil olmak üzere en az dört yeni tam elektrikli araç tanıtması bekleniyor.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap