PttAVM önce fiyat artırıp sonra düşüren 40 satıcıya işlem yaptı | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

PttAVM önce fiyat artırıp sonra düşüren 40 satıcıya işlem yaptı

Bu haberin orjinal kaynağı
https://www.ntv.com.tr/ekonomi/pttavm-once-fiyat-artirip-sonra-dusuren-40-saticiya-islem-yapti,wUo3uB8kBkCCi65xoGhSvw

Ali Temiz

Yeni üye
20 Ağu 2021
1,400
1
0
26

Kampanya dönemlerinde fiyatı önce artırıp sonra düşüren sahte indirimlere ilk cezai işlem PTT'nin internet alışveriş platformundan geldi. 40'ın üzerinde satıcıya yönelik işlem yapıldı.​


PttAVM önce fiyat artırıp sonra düşüren 40 satıcıya işlem yaptıPttAVM'de sahte indirim ve fahiş zam yapanlarla ilgili çalışma başlatıldı.
PttAVM Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu kendi platformlarında hem sahte indirimler hem de normalin üstünde fiyatlarla yapılan zamlarla ilgili çalışma yaptıklarını, fahiş fiyat uyguladıkları iddiasıyla 40'ın üzerindeki satıcıya yönelik işlem yaptıklarını açıkladı.
Aynı zamanda Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Başkan Yardımcısı olan Hakan Çevikoğlu, "Geçmişe yönelik ürünün fiyatı ile son dönemki fiyatı arasında gerçek bir indirim var mı, tüketici aldatılmaya mı çalışılıyor bunu inceleyerek, indirimlerin gerçekliğini teyit ediyoruz" dedi.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap