Kırmızı Taksi Nedir? | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kırmızı Taksi Nedir?

Bu haberin orjinal kaynağı
https://www.aktivitepanosu.com/genel/kirmizi-taksi-nedir#:~:text=K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1%20taksilerin%20sar%C4%B1%20taksilerden%20en,d%C4%B1%C5%9F%C4%B1nda%20kalan%20il%C3%A7elerinde%20hizmet%20verir.

Rıdvan Keskin

Yeni üye
27 Nis 2021
385
1
0
25


Kırmızı Taksiler Trafikte​

Ülkemizde taksi rengi sarı olarak belirlenmiştir. 1980’li yıllardan itibaren taksilerin rengi kanarya sarısı olarak değiştirilmiş, dünya ile aynı şekle bürünmüştür. Özel ulaşım aracı olan taksiler, rahat ve konforlu kullanımı nedeniyle, aracı olmayan kişilerin sıklıkla başvurdukları bir araç olmuş ve olmaya devam etmektedir. Son yıllarda İstanbul’da kırmızı taksi de kullanılmaya başlandı. Bordoya yakın bir rengi olan kırmızı taksiler, şehrin uzak bölgelerinde hizmet veriyor. Büyükşehir belediyesinin sınırları dışında kalan bölgelerde bulunan kırmızı renkli taksiler, sarı taksilerden biraz daha pahalı tarifeye sahip. Kırmızı plaka almak ya da kiralamak için belirli bir ücret ödemek gerekiyor. Plaka almak isteyenler adresi ziyaret ederek güncel plaka fiyatlarına göz atabilerler.

Kırmızı Taksinin Özellikleri​

Tıpkı sarı taksi plakasında olduğu gibi kırmızı taksi plakası satın almak için de yüksek miktarda ödeme yapmak gerekiyor. Yeterli yatırımı olmayan, ancak yine de kırmızı plaka sahibi olmak isteyenler ise kiralama yöntemini tercih ediyor. kaletaksi.com taksi plaka satış ve kiralama hizmeti sunan, uzun yıllardır bu sektörde hizmet vermiş vevermeye devam eden bir firmadır. Uygun fiyatlarla plaka kiralama imkanı sunan Kale Taksi, sıfır ve ikinci el oto alım satım, araç kiralama, oto servis ve yedek parça hizmeti de veren güçlü bir firmadır. Kırmızı taksilerin sarı taksilerden en önemli farkları rengidir. Bunun yanında plakasında M ve C harfleri bulunur. İstanbul’un büyükşehir belediyesi sınırları dışında kalan ilçelerinde hizmet verir.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap