Haber - İstenmeyen Tüylerde Lazer mi Doğal Yöntemler mi? | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Haber İstenmeyen Tüylerde Lazer mi Doğal Yöntemler mi?

Bu haberin orjinal kaynağı
https://www.haberay.com.tr/kadin-kisisel-bakim/istenmeyen-tuylerde-lazer-mi-dogal-yontemler-mi-9377h

Demir Yılmaz

Yeni üye
27 Nis 2021
300
0
0
26

İstenmeyen tüyler hem kadınların hem de erkeklerin rahatsızlık duyduğu bedensel durumlardır. Bu tüyler bilimsel olarak bazı faydalara sahip olsa bile, insanlar için sorun oluşturabilir.​

1619619683498.png
Bundan dolayı insanlar istenmeyen tüyleri yok etme yöntemlerine başvururlar. İstenmeyen tüyleri yok edebilmek amacıyla kullanılan yöntemlerden bazıları şu şekildedir;
  • Mısır unu kürü
  • Leblebi tozu kürü
  • Nohut unu kürü
  • Zerdeçal kürü
  • Yumurta kürü
Kür şeklinde yapılan yöntemler genellikle daha çok tercih edilir. Kürlerin uygulamaları kolay olduğu kadar, fiyatları da ekonomiktir. Doğal yöntemlerin kullanılması tenin tahriş olmaması açısından oldukça avantajlıdır. Ancak bunun yanında kesin sonuç verip vermemesi kişiden kişiye değişim gösterebilir. Böyle durumlarda kişilerin tüylerden kurtulmak için önce tenini ve tüy yapısını yakından tanıması gerekmektedir.


İstenmeyen Tüyler Nasıl Yok Edilebilir?

İstenmeyen tüyleri yok etme yöntemleri insanları için her dönem merak edilen bir konu olmuştur. Bu durum hem erkek hem de kadınlar için dikkat edilmesi gereken durumlardandır. Çünkü vücutta çıkan tüylerin belli aralıklarla temizlenmesi gerekir.
Beden temizliğine dikkat eden kişiler, tüy alma konusunda daha dikkatlidirler. Bunun için çok farklı yöntemler vardır. Ağda, lazer, tüy dökücü krem gibi yöntemlerle istenmeyen tüylerden kurtulabilmek mümkündür. Ağda gibi uygulamaları hassas olan vücutları uygulamak zarar verir. Oluşan kızarık ya da şişkinlikler sosyal hayatın aksamasına neden olabilir.

Bunun yerine daha kalıcı yöntemler tercih edilebilir. Lazer gibi profesyonel yöntemler sayesinde istenmeyen tüylerden daha kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür. Özellikle yaz aylarında tüylerle uğraşmak istemeyenler düzenli olarak lazer uygulamaları yaptırırlar. Bunun için çok teknolojik yöntemler kullanılır.
Ancak lazer gibi uygulamalar uzun sürede sonuç vermektedir. Kişiler için en pratik yollar doğal olanlardır. Küçük yaşlardan itibaren karınca yumurtası kullanılması tüylerin yoğun çıkmasını engelleyen yöntemlerdendir. Bunun yanında birtakım serumlar da tüyleri yok etme konusunda çok etkilidir. Serumların düzenli kullanılması etkisini göstermesi açısından büyük bir öneme sahiptir.

Lazer Yöntemi Güvenli Midir?

Lazer uygulamasıyla tüy alma yöntemi uzun yıllardır kullanılır. Fakat bu yöntemin uygulanacağı yere iyi karar verilmesi gerekir. İşinin ehli olmayan kişiler yaptıkları lazerden dolayı zararlar oluşmasına neden olabilir.
Bunun olmaması için detaylı bir inceleme yapılması gerekir. Kaliteli hizmet veren yerlerden lazer uygulamaları yaptırmak güvenlidir. Bu uygulama biraz pahalı olsa da, diğer yöntemlerden daha başarılı sonuçlar verir. Ancak bunun için uzun bir süre beklemek gerekir. En az 6-7 seans da sonuç alabilen kişiler vardır. Düzenli seanslara gidilmesi de süreci etkilemektedir.


Lazer Yöntemiyle Tüyler Kalıcı Olarak Yok Edilebilir Mi?

Doğal yöntemler ya da sıradan yöntemlerle uğraşmak istemeyen kişiler, lazer yöntemine daha çok başvururlar. Bu yöntem hem erkek hem de kadınlar için uygulanabilir. Vücuttan tüylerin tamamen yok edilmesi sağlanmasa da, azalmasında çok etkilidir. Uygulamanın yapılacağı yerin kalitesiyle de bu durum alakalıdır
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap