İngiltere'nin en hızlı büyüyen 100 şirketinden biri Türk | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İngiltere'nin en hızlı büyüyen 100 şirketinden biri Türk

Bu haberin orjinal kaynağı
https://www.bloomberght.com/ingiltere-nin-en-hizli-buyuyen-100-sirketinden-biri-turk-2270601

Yaşar Işık

Yeni üye
29 Mar 2021
174
0
0
Şirketlerin son 3 yılda satışlarındaki büyümenin baz alarak hazırlandığı Sunday Times Virgin Atlantic Fast 100 listesine ilk kez Türkiye merkezli bir şirket girdi. Listede yer alan şirketlerin ortalama satışları son 3 yılda yüzde 73 oranında artış sağladı. İngiltere'nin dev şirketleri, pandemi döneminde işten çıkarma yaparken 100 şirketin üçte ikisinden fazlası pandeminin başladığı Mart ayından beri 3 bin 500 ek istihdam yarattı.

2012 yılından bu yana İngiltere'de faaliyet gösteren Longevita'nın satışları son 3 yılda yüzde 75 artış kaydederek 5,5 milyon sterline çıktı.

Longevita Kurucu CEO'su Kağan Seymenoğlu, Bloomberg HT'ye yaptığı açıklamada, sağlık turizminin son dönemde yurtdışında en hızlı büyüyen sektörlerden biri olduğunu söyledi.

Türkiye'deki sağlık hizmetlerinin İngiltere'ye kıyasla ortalama yüzde 80 daha ucuz olduğunu kaydeden Seymenoğlu, yüksek kalite hizmet sunan Türkiye sağlık sektörünün her geçen gün daha çok tercih edilir hale geldiğini belirtti.

Pandemiye rağmen büyümeye devam etti

Longevita Kurucu CEO'su Seymenoğlu, İngiltere'den Türkiye'ye son 3 yılda 10 bin civarı hasta gönderdiklerini dile getirdi.

Turizm sektörünün kan kaybı yaşadığı pandemi döneminde sağlık turizminin büyümeye devam ettiğine dikkat çeken Seymenoğlu, yaz döneminde uçuş yasaklarının kalkmasıyla birlikte talepte hızlı artış yaşandığını vurguladı.

Seymenoğlu, plastik cerrahi, obezite cerrahisi, saç ekimi ve tüp bebek tedavisinin en çok ilgi gören alanlar olduğunu sözlerine ekledi.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap