İkinci El Araba Kredisi Nasıl Alınır? 2021 | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İkinci El Araba Kredisi Nasıl Alınır? 2021

Bu haberin orjinal kaynağı
https://finansagi.com/ikinci-el-araba-kredisi-nasil-alinir/

Burhan Tele

Yeni üye
29 Nis 2021
260
0
0
39
Vatandaşlarımız içerisinde birçok insanın hayalleri arasında yer alan ürünlerin başında araç sahibi olmak gelmektedir. İster sıfır ister ikinci el araç olsun birçok kişi ayağını yerden kesecek kadar bir araç sahibi olmak isterler. Ülkemizde vatandaşlarımızın bu taleplerine yardımcı olabilen kurumların başında yine bankalar ve finans kuruluşları gelmektedir. Sıfır km araçlar için birçok kampanya yapılırken ikinci el araçlar için çok fazla kampanyanın yapıldığına şahit olmayız. Her ne kadar reklamı ve duyurusu yapılmasa da bankalar ikinci el araba kredisi desteği sağlamaktadırlar.

Peki, ikinci el araba kredisi nasıl alınır?

Beğendiği aracı almak isteyen vatandaşlarımızın elinde bulunan meblağının dışında kalan kısmı için bankalar üzerinden ikinci el araç kredisi, ihtiyaç kredisi veya kredi kartı üzerinden ödeme planı belirleyebilir. Almak istediği aracı belirledikten sonra yanına nüfus cüzdanı, aylık maaş bordrosu ve araç ruhsatı ile birlikte banka şubesine gitmesi yeterlidir. Burada bulunan bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşüp talebini iletmesi yeterlidir. Bankalar ikinci el araba kredisi nasıl alınır, sorusuna anında yanıt vermekte olup bu kredi ürünlerini en az 3 ay en fazla 48 ay vadeye kadar kredi imkânı sağlayabilirler. Krediyi kullanmak isteyecek olan kişinin aylık ödemeler işine gelmesi durumunda dilediği zaman krediyi kullanabilir.
İkinci el araç kredisi nasıl alınır sorusunun bir diğer yanıtı da aracın satışa sunan galerilerin veya satış noktalarının farklı finans kuruluşları üzerinden sağlanacak olan kredi desteği ile alınması mümkündür. Banka üzerinden kullanılacak olan krediye nazaran daha zahmetsiz olan bu uygulama için vatandaşlarımızın olur vermesi kredinin kullanımını için yeterlidir. Satış noktalarından alınan araçların son yıllarda kredi kartı limiti yüksek olan kişiler içinde 12 aya varan taksit imkânları ile de almaları sağlanmaktadır. Bu fırsattan yararlanmak isteyen kişilerin elindeki meblağların araç için açıkta kalan kısmının kredi kartı üzerinden tamamlanması yeterlidir. Ayrıca ülkemizde 1991 yılından bu yana hizmet veren Eminoto kuruluşu tarafından da ikinci el araba kredisi nasıl alınır sorusuna yanıt verilebilmektedir. Bankalara nazaran farklı bir sistemi bulunan Eminoto için doğrudan kurum ile görüşülmesi daha sağlıklı bilgi alınmasına yardımcı olunur.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap