Sektör - İBB 245 Adet Büfe İstanbul İşletmesini İhaleyle Kiralayacak | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sektör İBB 245 Adet Büfe İstanbul İşletmesini İhaleyle Kiralayacak

Bu haberin orjinal kaynağı
https://www.emlak365.com/emlak-haberleri/ibb-245-adet-bufe-istanbul-isletmesini-ihaleyle-kiralayacak-h78474.html

Süleyman17

Yeni üye
27 Nis 2021
360
0
0
24

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştiraklerinden olan İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Tic. AŞ tarafından 245 adet gazete ve ürün satış büfe alanı ile bu alanlardaki büfelerin kiralanacağı duyuruldu. Büfe İstanbul nasıl kiralanır, aylık kaç TL kira bedeli vardır?​


İBB 245 Adet Büfe İstanbul İşletmesini İhaleyle Kiralayacakİstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafrından resmi bir ilan yayınlandı. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin şirketlerinden olan İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Ticaret AŞ tarafından İstanbul'un muhtelif yerlerinde kurulu olan veya yeni kurulacak olan 245 adet gazete ve ürün satış alanları ihaleyle kiraya verilecek. Büfe İstanbul adı altında faaliyet gösterecek bu işletmelerin kimlere verileceği ise kapalı teklif usulü ile yapılacak ihale sonucunda belirlenecek.
245 BÜFE İSTANBUL İŞLETMESİ KİRALANACAK
245 Büfe İstanbul ihalesi ile alakalı detaylı bilgiler istanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklandı. Buna göre 21 Haziran 2021 Cuma günü saat 11:30'da ihale yapılacak. Bu ihale kapsamında 16 Mayıs 2024 tarihine kadar 245 Büfe İstanbul işletmesi talep edenlere kira karşılığında verilecek. İhaleye katılabilmek için ön yeterlilik başvuru tarihi olarak ise 18 Haziran 2021 belirlendi.

MUHAMMEN BEDEL BELİRLENDİ

245 adet Büfe İstanbul için kiralama bedellerine dair de açıklama yapıldı. Buna göre ihale ile belirlenecek olan kiracı adayları kapalı teklif usulü ihale tekliflerini aylık 273.444 Tl ve +KDV fiyatından aşağı olmamak üzere elde edilecek gelirin en az yüzde 80'i ve + KDV muhammen bedel üzerinden verecekler. İhale şartnamesi ise 2 bin TL ödenerek temin edilebilecek.
İhale şartnamesinde yazılı şartları yerine getiren gerçek veya tüzel kişilerin ihaleye katılmalarına imnkan tanınacağı bildirildi. Katılımcılar ihale tekliflerini kapalı zarf yoluyla verecekler. En yüksek teklifi veren katılımcılar ihale sonucunda Büfe İstanbul için kiralama hakkı elde edecekler. İhale komisyonu tarafındna yapılan inceleme ile teklifler şeffaf bir şekilde değerlendirilecek. Ardından da kiralama hakları ihaleyi kazananlar için tesis edilecek.
YÜKSEK CİRO POTANSİYELİ
İstanbul'un en işlek merkezlerinde kurulu olan veya kurulacak olan Büfe İstanbul işletmeleri yüksek ciro potansiyeline sahip olacağı için yapılacak ihaleye de yoğun bir katılımın gerçekleşmesi bekleniyıor.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap