Sektör - Halk Ekmek’e bayilik tepkisi! “İçkilerin arasından ramazan pidesi alıyoruz” | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sektör Halk Ekmek’e bayilik tepkisi! “İçkilerin arasından ramazan pidesi alıyoruz”

Bu haberin orjinal kaynağı
https://www.sabah.com.tr/gundem/2021/04/28/halk-ekmeke-bayilik-tepkisi-ickilerin-arasindan-ramazan-pidesi-aliyoruz

Süleyman17

Yeni üye
27 Nis 2021
360
0
0
24


Halk Ekmek’e bayilik tepkisi! “İçkilerin arasından ramazan pidesi alıyoruz”


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklarinden İstanbul Halk Ekmek’in alkol satışı yapılan tekel marketelere bayilik vermesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Fiyatı uygun ekmek alabilmek için tekel marketlere gitmek zorunda kaldığını ifade eden Murat Şenel “ Tekel markete bayilik vermişler, içkilerin arasından ramazan pidesi almak zorunda kalıyoruz” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklarinden İstanbul Halk Ekmek'in alkol satışı yapılan tekel marketelere bayilik vermesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Fiyatı uygun ekmek alabilmek için tekel marketlere gitmek zorunda kaldığını ifade eden Murat Şenel " Tekel markete bayilik vermişler, içkilerin arasından ramazan pidesi almak zorunda kalıyoruz" diye konuştu.
1594

İBB iştiraklarinden İstanbul Halk Ekmek'in (İHE) tekel marketelere bayilik vermesi vatandaşların tepkisini çekiyor. Durumun son örneklerinden biri ise Kartal Yukarı Mahalle'de yer alan bir tekel markette yaşandı. İftar öncesinde ramazan pidelerini almak için tekel bayilere gelmek zorunda bırakılan mahalle sakinleri duruma isyan etti.
1200

SABAH'a konuşan Murat Şenel "Uygun fiyatlı olduğu için Halk Ekmek ürünlerini tercih ediyoruz ama burada bayilik için başka bir yer yokmuş gibi tekel markete bayilik vermişler. İftar öncesinde ramazan pidesi almak için tekel markete geliyoruz, içkilerin arasından ramazan pidesi alıyoruz" diye konuştu.
MAHALLELİ ÇOCUKLARINI GÖNDEREMİYOR

Mahalle sakinlerinin ekmek almak için çocuklarını tekel marketlere gönderemediğini belirten Şenel "Benim küçük kardeşim var, ekmek alması için tekele gitmek zorunda kalıyor. Aynı şekilde mahalle sakinleri de çocuklarını buraya gönderemiyor. İçkiler zararlı diye televizyonlarda sansürleniyor ama mahallelinin ekmek aldığı market içki dolu. Yetkililerden hassasiyetlerimize özen göstermelerini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap