Sektör - Halk Ekmek Bayiliği Almak Ve Aylık Kazancı | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sektör Halk Ekmek Bayiliği Almak Ve Aylık Kazancı

Bu haberin orjinal kaynağı
https://www.gelirortagim.com/halk-ekmek-bayiligi-almak-ve-aylik-kazanci/#:~:text=Halk%20Ekmek%20bayili%C4%9Fi%20a%C3%A7mak%20istedi%C4%9Finiz,bir%20%C5%9Fekilde%20bayilik%20ba%C5%9Fvurusu%20yapabilirsiniz.&text=%C4%B0stanbul%20B%C3%BCy%C3%BCk%C5%9Fehir%20Belediyesi'ne%20ait,formunu%20kullanarak%20bayilik%20ba%C5%9Fvurusu%20yapabilirsiniz.

Süleyman17

Yeni üye
27 Nis 2021
360
0
0
24

Halk Ekmek Bayiliği


Pay

Halk ekmek bayiliği
nasıl alınır ve halk ekmek bayilik başvurusu nasıl yapılır? 2021 Yılı aylık kazancı ne kadar? Belediye başvuru formlarına nasıl ulaşabilirsiniz?
Halk ekmek bayilik almak karlı mı? Halk ekmek, Türkiye’de son derece popüler ve sermayesiz bir iş fikridir. Kazancı, hiç sermaye olmadan yapılabiliyor olmasına rağmen oldukça iyidir. Biliyorsunuz ki Halk Ekmek, kamuya ait bir şirkettir, bu nedenle sadece maddi durumu belirli seviyelerin altında olan bireylere verilebilmektedir. Maddi durumu son derece kötü olan bireyler, Halk Ekmek ihalelerine katılıyor ve bayiliği alarak hızlı bir şekilde sermayesiz para kazanmaya başlıyor.
Bu Yazıda Neler Var?

Halk Ekmek Bayiliği Şartları

 1. Halk Ekmek bir kamu kurumudur, bu nedenle ne yatırımcısına ne de firma sahibine yüksek kâr amacı gütmez.
 2. Halk Ekmek, sadece dar gelirli bireylere, çok düşük sermayeler ile bayilik vermektedir.
 3. Halk Ekmek bayileri, bayiliğe giriş esnasında 400 liralık bir ödeme yaparlar.
 4. Halk Ekmek bayiliği almak için en fazla 800 TL gelir elde ediyor olmak gerekmektedir, bu rakamın üzerinde gelir elde eden kişiler bayiliği alamazlar.
 5. Halk Ekmek bayi işletmecileri, 18 ekmek yani bir kasa için en az 12 TL ödeme yapacağını taahhüt eder ve buna bağlı bir sözleşme imzalar.
 6. Sattığı her bir kasa ekmek için (18 adet) 1 lira 75 kuruş kar elde eder. Yani ekmek başı ortalama kazanç 10 kuruş civarındadır.
 7. 3 ayda bir 75 TL kira ödemekle yükümlüdürler.

Halk Ekmek Bayilik Karlı Bir İş Mi?

Halk Ekmek bayiliği kâr marjı bakımından karsız gibi görünse de ciro bakımından müthiş bir performans bulunmaktadır. Bildiğiniz üzere, Halk ekmek bayileri ciddi anlamda satış adetlerine ulaşabiliyorlar ve bayiler çok sayıda ekmek satıyorlar. Bu nedenle elde edilen karlar da buna bağlı bir şekilde daha yüksek oluyor.
 1. Günde 100 kasa, yani 1800 ekmek satan bayiler, 175 lira gelir elde ediyorlar.
 2. Bu gelirin hiçbir masrafının olmadığını ve tamamen bayiye kar olarak kaldığını da belirtelim.
 3. Halk Ekmek bayilerinde kişi başı ekmek satışı çok yüksektir, sadece bir kişiye bile çok yüksek adetli ekmekler satabilirsiniz. Özellikle bazıları ekmeği toplu alıp buzluğa atabiliyor, bu nedenle tek seferde 20-30 ekmek alanları görürseniz şaşırmayınız.
 4. Halk Ekmek bayileri, sabah saat 07’de açılmakta ve akşam 19.00’de kapanmaktadır. Pazar günleri ise açık değildirler.
 5. Halk Ekmek Bayilik alan bireylerin günde 12 saat çalışması gerekmektedir.
 6. Halk Ekmek Bayiliği almak isteyen bireylerin, gelir durumunu ispat etmesi gerekir, bunun için SGK veya bağlı bulundukları Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan belge dökümü alınması gerekmektedir.

Halk Ekmek Bayiliği Aylık Kazancı

Halk Ekmek bayileri, oldukça iyi rakamlar kazanmasa da yine de sabit maaşlı bir işten çok daha fazla gelir elde ederler. Bu işe genel olarak bakacak olursak, Halk Ekmek’te bayilik almış bireyler günde ortalama 2000 TL ile 3000 TL arası ekmek satmaktadırlar, kâr marjının ortalama yüzde 12 civarında olduğunu düşünürsek, bazı bayilerin günlük kazancı 350 TL’ye kadar çıkabiliyor, tabi ki her bayi bu kadar kazanmıyor ancak yine de bayilere göre değişen bir kar durumundan söz etmek mümkün.

Halk Ekmek Bayilik Başvurusu

Halk Ekmek bayilik başvurusu yapmak aslında oldukça basit bir işlemdir. Halk Ekmek bayiliği açmak istediğiniz belediyenin internet sitesinde bulunan Halk Ekmek bayilik başvuru formunu doldurarak kolay bir şekilde bayilik başvurusu yapabilirsiniz.
İBB Halk Ekmek Başvurusu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait İHE’nin resmi internet sitesindeki başvuru formunu kullanarak bayilik başvurusu yapabilirsiniz.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Bayilik Başvuru Formu
Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait AHE’nin resmi internet sitesindeki başvuru formunu kullanarak bayilik başvurusu yapabilirsiniz.
Diğer belediyeler için de internet siteleri üzerinden ya da direkt belediyeleri arayarak halk ekmek bayiliği için başvuruda bulunabilirsiniz.
Halk ekmek bayiliği ile ilgili diğer merak ettiğiniz konuları yorumlar kısmından paylaşmayı ihmal etmeyin. Ayrıca bayilik almak isteyenler için daha önce sitemizde yer verdiğimiz Ekrem Coşkun Bayilik konusunu da inceleyebilirler.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap