Sektör - Güzellik trendlerini alt üst eden Kore kadınlarının kullandığı birbirinden ilginç kozmetik aletleri | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sektör Güzellik trendlerini alt üst eden Kore kadınlarının kullandığı birbirinden ilginç kozmetik aletleri

Bu haberin orjinal kaynağı
https://www.mynet.com/guzellik-trendlerini-alt-ust-eden-kore-kadinlarinin-kullandigi-birbirinden-ilginc-kozmetik-aletleri-1263593-mykadin

Süleyman17

Yeni üye
27 Nis 2021
360
0
0
24

Kadınların güzel olma tutkusu tarih boyunca devam eden bir serüven olarak biliniyor. Güzellik ve estetik değerler kişiden kişiye değişiklik gösterse de kadınlar her daim bakımlı gözükmek istiyor. Aslında her kadın güzel ve etkileyicidir ancak Kore’deki kozmetik sektörü bu takıntıyı biraz abartmış durumda. Koreli kadınlar daha güzel olabilmek için birbirinden ilginç kozmetik aletlerini kullanıyor.​


Güzellik trendlerini alt üst eden Kore kadınlarının kullandığı birbirinden ilginç kozmetik aletleri


Kozmetik sektöründe globalleşen makyaj markalarının yanında Kore kendi trendini yaratmayı başardı. Asya’nın güzellik ticareti yüz kremleri ve maskeleriyle bambaşka bir noktaya taşındı. Bu ürünlerin yanında Kore’de kullanılan ve bir hayli ilginç görünen güzellik aletleri olduğunu biliyor muydunuz?

YANAK KASI SİMÜLASYONU​

yanak kası

Asyalı kadınlar yuvarlak yüz hatlarının daha sivri gözükmesi için yanak kası simülasyonunu kullanıyorlar. Yanakları tamamen kaplayan alet yarattığı titreşimler sayesinde oradaki kasların harekete geçmesini sağlıyor. Böylece hem daha hatlı bir yüze hem de ton eşitsizliğinden tamamen kurtuldukları bir cilde sahip olacaklarını düşünüyorlar.

KIRIŞIKLIK ÖNLEYİCİ BOYUN ÜTÜSÜ​

boyun ütüsü

Ülkemizde ‘Gıdı’ olarak isimlendirilen sarkık kaslar Asyalıların asla kabul edebileceği bir durum değildir. Porselen ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın hayalini yaşayan Asyalı kadınlar yaşlılığı geciktirmek için tercih ettikleri yöntemlerden biri de boyun ütüsüdür. Bu cihaz sayesinde kırışıklıkların geçtiğine ve daha genç göründüklerine inançları tamdır.

YÜZ GERME MASKESİ​

YÜZ GERME MASKESİ

Sauna etkisine sahip olan yüz maskesi ile Koreli kadınlar yüzlerinin daha inceldiğini ve zayıfladığını hissediyorlar.

GÖZ MASAJI​

Sanal gerçeklik gözlüklerini anımsatan bu cihaz aslında Kore’de görme sorunun çok fazla insan tarafından yaşanmasından ortaya çıkmıştır. Popüler olan bu cihaz gözleri rahatlatmayı vaddediyor. Aynı zamanda müzik çalarak slayt halinde geçen görsellere odaklanmanızı sağlıyor. Görme sorunun yanında herhangi bir güzellik etkisi olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bu gözlük göz altı torbaları, göz altındaki koyu halkalar ve şişlikle de mücadele ediyor.

BURUN KLİPSİ​

BURUN KLIPSİ

Burnundan memnun olmayanların sayısı aslında azımsanmayacak derecede çoktur. Bu memnuniyetsizliğin yanında estetik operasyon seçeneği daha acılı ve korkulu gelebilir. Duruma çare olarak Koreli kozmetik uzmanları burun klipsini geliştirmiş. Bu klips aslında burnun küçülmesini ve yukarıya doğru kalmasını öngörüyor. Ancak geceleri horlama sorunu yaşıyorsanız bunun için de birebir.

AYAK SOYMA TERLİĞİ​

AYAK SOYMA

Bu terlikler son yıllarda Kore’nin yeni trendi olarak kabul ediliyor. Cildin ölü derilerinden arındırılması elbette ki önemlidir. Bu durumu bütün vücut olarak algılayan Koreli markalar ayakları da pas geçmemiş. Bu terlik tamamen ölü derilerin arındırılmasıyla yumuşacık bir ayağa sahip olacağınızı söylüyor.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap