Sektör - Goodyear’dan Türkiye’deki 2 fabrikasına yatırım kararı | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sektör Goodyear’dan Türkiye’deki 2 fabrikasına yatırım kararı

Bu haberin orjinal kaynağı
https://www.lojiport.com/goodyeardan-turkiyedeki-2-fabrikasina-yatirim-karari-112110h.htm

FB1907

Yeni üye
20 Ağu 2021
1,420
0
0
29
Goodyear’dan Türkiye’deki 2 fabrikasına yatırım kararı

Goodyear, Türkiye ekonomisi ve lastik pazarının gelişim potansiyeline paralel olarak Adapazarı ve İzmit fabrikalarına 2022-2024 yılları arasında 18 milyon dolara varan tutarda bir yatırım yapma kararı aldı.

Goodyear, Adapazarı ve İzmit fabrikalarını 2022-2024 yılları arasında toplamda 18 milyon dolara varan tutarda yatırım yapma kararı aldı. Yatırımla İzmit fabrikasının kapasitesinde günlük yüzde 5 artış öngörülüyor.
Goodyear, konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, “Goodyear Lastikleri T.A.Ş. Yönetim Kurulu'nun 06.01.2022 tarihli ve 2022/1 sayılı kararıyla, Türkiye ekonomisi ve lastik pazarı gelişim potansiyeline paralel olarak, Adapazarı fabrikamızda, özellikle orijinal ekipman müşterilerimize sunduğumuz ürün portföyünün genişletilmesine yönelik olarak, İzmit fabrikamızda ise kapasite artışı amacıyla, 2022-2024 yılları arasında toplamda iki fabrikamıza 18 milyon USD'ye varan tutarda bir yatırım yapılmasına ve bu konuda yatırım teşviğinden faydalanmak üzere çalışmaların sürdürülmesine karar verilmiştir. İzmit fabrikamızda yatırımın tamamlanmasıyla birlikte adet bazında günlük %5 oranında bir kapasite artışı olması öngörülmektedir.” ifadelerine yer verdi.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap