En İyi Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Seçilir? | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

En İyi Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Seçilir?

Bu haberin orjinal kaynağı
https://moblobi.com/sosyal-medya/en-iyi-instagram-kullanici-adi-nasil-secilir/
Instagram kullanıcı adınızı seçmek çoğunuzu adlandırmak kadar çok önemli ama zor bir seçimdir. Aslında bu Instagram ‘a katıldığınızda vereceğiniz ilk karardır. Seçtiğiniz isim, insanlara aktarmaya çalıştığınız kimliği temsil eder ve aynı zamanda sunacağınız içeriğinizi de tanıtır. Ayrıca, hesabınızın kolayca bulunabilmesi ve hatırlanması için de seçeceğiniz isim çok önemlidir. Peki Instagram ’da kullanıcı adınızı ilk defa oluşturuyorsanız veya mevcut kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız, en iyi Instagram kullanıcı adı nasıl seçilir? İşte bilmeniz gerekenler ve ipuçları…

İpucu 1: Hecelemelere dikkat…​

Yeni bir Instagram kullanıcı adı seçmek küçük bir karar gibi görünebilir, ancak doğru olan adı bulmak bireylere sunacağınız içerik ve kimliğiniz açısından ipuçları verirken; markalara da marka kimliğinin ciddiyetini ve görevini belirleyecektir.

Kullanıcı adınız aynı zamanda insanların Instagram ‘da sizi aramaları ve bulmaları için en kolay yolu sunar. Dolayısıyla, Instagram kullanıcı adınız hatırlanmıyorsa veya hecelenmesi zor bir isimden oluşuyorsa, o zaman bir adım geride olduğunuz söylenebilir.

İpucu 2: Instagram kullanıcı adı hangi amaca yönelik olmalı?​

Instagram kullanıcı adınızı seçerken en önemli şey, Instagram ile ne yapmak istediğinize karar vermektir. Pişirdiğiniz yiyeceklerin ve seyahat ettiğiniz yerlerin fotoğraflarını göndermek için kişisel bir Instagram hesabı mı hazırlıyorsunuz? Yoksa bir blog veya işletme hesabı için Instagram adı mı seçiyorsunuz?

Kullanıcı adınızı seçerken yapmanız gereken en önemli şey, Instagramiçin planınızı tanımlamaktır. Yani açacağınız bu hesapile neler yapmak istiyorsanız isminizin bunu yansıtması sizi bir adım öne geçirecektir.

en-iyi-instagram-kullanici-adi-moblobi-1024x602.png


İpucu 3: Hesabımı Kişi mi Marka mı açmalıyım?​

Instagram da çoğunlukla bireysel veya marka hesaplarımız için profilaçararız. Bu noktada elbette her ikisi için de isim alma aşamasında farklılıklar var. Eğer iş için bir Instagram hesabı açıyorsanız mesela bir mağaza açıyorsanız, çoğu durumda Instagram kullanıcı adınızı iş adınızla aynı olmasını istersiniz. Ama bu noktada unutmamanız gereken şey ise Instagram hesabınız için amacınız işinizi geliştirmek ve marka bilinirliği oluşturmak olmalıdır. Bu sebeple hesapadınızı seçerken buna da dikkat etmenizi öneririz.

Eğer Instagram ’da bir kişisel profilhesabı açıyorsanız unutmamanız gereken şey ise: Kullanıcı adınız sizi temsil etmelidir. Bunun için adınızın kısaltılmış bir versiyonunu da kullanabilirsiniz veya tam adınızı da kullanabilirsiniz.

İpucu 4: Kendi ismimi mi marka ismimi kullanmalıyım?​

Instagram hesabınızın kullanıcı adı için kendi adınızı mı yoksa bir marka adı mı kullanmanız gerektiğinden emin değilseniz; karar vermenize yardımcı olmak için Instagram hesabınızı günlük olarak nasıl kullanacağınızı düşünerek yola çıkabilirsiniz.

Öncelikle faaliyetleriniz, eylemlerinizi, bakış açınızı veya adınızı Instagram kullanıcı adınıza eklemeniz iyi bir fikir olabilir. Bu, profilziyaretçilerinize, tanıyabilecekleri ve bağlantı kurabilecekleri tek bir kişiyi takip ettiklerini de göstermiş olur.


Eğer adınızın çok özel olamayacağından endişe ediyorsanız; adınızın yanı sıra içerik uzmanlıklarınızdan her zaman ipucu alabilirsiniz. Bu da, hesabınızın daha anlaşılır olmasını sağlayabilir ve ve yeni ziyaretçilerin profildeğerinizle anında bağlantı kurmalarına yardımcı olabilir.

Diğer taraftan, kişisel kimliğinizin paylaştığınız içerikle çok az ilgisi varsa, bunun yerine daha fazla anonimleştirilmiş bir marka adı kullanabilirsiniz. Kişisel olarak hesaba bağlanmadığınız için, hatta bu çizgide bir işletme hesabına geçmek istiyorsanız, sözkonusu yaklaşımı kullanmak size yardımcı olabilir.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap