Sektör - Efsane Counter-Strike Serisinin Dünden Bugüne Duygulandıran Gelişimi | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sektör Efsane Counter-Strike Serisinin Dünden Bugüne Duygulandıran Gelişimi

Bu haberin orjinal kaynağı
https://onedio.com/haber/efsane-counter-strike-serisinin-dunden-bugune-duygulandiran-gelisimi-824897

Rıdvan Keskin

Yeni üye
27 Nis 2021
384
1
0
24

Counter-Strike serisine hiç elini sürmemiş olan yok denecek kadar azdır. Hepimizin hayatının bir bölümünde muhakkak haşır neşir olduğumuz bu seri, gerek 1.6 oyunu, gerek son yıllarda epey popüler olan Global Offensive oyunu ile hayatlarıma bir şekilde dokundu.

Gelin bu efsaneleşmiş oyun serisinin dünden bugüne gelişimine göz atalım.

Counter-Strike (1999)​


Half-Life oyununun üzerindeki çalışmalar sonucu bir mod olarak ortaya çıkan Counter-Strike 1999 yılında beta olarak sonrasında 2000 yılında ise tam sürüm olarak piyasaya sürüldü. Teröristler ve Anti Teröristler isimli iki takım vardır. Başında saatler geçirdiğimiz ve takip eden yıllarda severek takip edeceğimiz serinin ilk oyununda üç oyun modu var: Bomba imha, Esir kurtarma ve Suikast.

Counter Strike: Condition Zero (2004)​


Condition Zero, Counter Strike serisinin 2.oyunudur. İlk oyun gibi multiplayer modu içeriyor. İlk oyundan farklı olarak tek kişilik bir hikaye modu vardır fakat otoritelerce bu mod pek başarılı bulunmamıştır.

Counter-Strike Condizion Zero: Deleted Scenes (2004)​


Turtle Rock Studios yeni oyunun yapımını üstlenmeden önce Ritual Entertainment oyunu üstlenmişti ve bu sayede Deleted Scenes oluştu. Deleted Scenes yapım aşamasındaki oyundaki 18 görevden 12’sini oynanabilir kılıyor. Oyunda sadece tek oyunculu mod var. Oyunun getirdiği yeni özellik ise karakterimiz tarafından kullanılabilen görev ekipmanları.

Counter-Strike: Source (2004)​


Eski GoldSrc’nin bırakılıp, yeni Source motorunun kullanıldığı ilk oyundur. Oyun bir önceki oyuna göre grafik geliştirmeleri, kaplama iyileştirmeleri ve karakter modelleri geliştirmeleri almıştır. 2010 yılına kadar güncelleme almaya devam etmiştir ve oyuncular tarafından günümüzde bile oynanmaya devam eden bir oyundur.

Counter-Strike Online (2008)​


Counter-Strike Online, tüm dünyada birkaç ülke dışında fazla oynanmıyor. Çin marketini hedefleyen bir oyundur.

Counter-Strike: Global Offensive (2012)​


CS:GO, çıktığı tarihten bu yana alanında rakipsiz ve çok canlı kalan bir oyun. Sürekli güncellenmeye devam ediyor ve düzenli olarak turnuvaları yapılıyor. Rekabetçi modunu ilk defa bu oyunla tanıdık ve bu mod oyuncular tarafından çok sevildi. 10’dan fazla oyun modu ve 34 adet silah barındırıyor. “Operasyon” adı altında büyük güncellemeler yaparak yeni haritalar ve düzeltmeler ile oyunu canlı tutuyor. CS:GO e-spor dünyasında da çok büyük bir yere sahip.

Counter-Strike Nexon: Zombies (2014)​


Counter-Strike Online’a çok benzetilen oyun, Online'ın aksine batı ülkelerinde de yayınlandı. Ekstradan bir zombi modu içermesiyle bilinen Nexon, Steam üzerinden ücretsiz olarak oynanabiliyor. Oyun crafting sistemi de içeriyor.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap