Danimarkalıların Mutluluk Sırrı: Hygge | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Danimarkalıların Mutluluk Sırrı: Hygge

Bu haberin orjinal kaynağı
https://orguaski.com/danimarkalilarin-mutluluk-sirri

Baki Korkmaz

Yeni üye
27 Nis 2021
381
0
0
30

Mutluluğu anlatmak zordur, ancak hissedilir. Hissettiğin bu neşeyi nasıl tarif edersin? İşte Danimarkalılar hayatın bu anlarına Hygge (hügge) diyorlar.​


Danimarkalıların Mutluluk Sırrı: Hygge

Bizim dilimizde ve bir çok dilde tam karşılığı olmayan bu sözcüğü anlatmak için sevdiklerinle bir arada olmak, rahatlık, samimiyet, huzur, içtenlik gibi bir çok kelimeyi önerebiliriz ancak Hygge (hügge) bunların tamamı hatta daha fazlası demek.
Aslında bu kavramı adlandıran biz olmasak da, Türk aile kültüründeki o sıcak birlikteliğe benzeyen, hatta birçoğumuzun evinde soğuk kış akşamlarında sıcacık çayımızla, sevdiklerimizle koltuğa kıvrılıp dinlenirken ya da yanı başımızda elinde şiş, tığ sesleriyle örgü ören annemizin varlılığıyla huzur duymak tam olarak Hygge (hügge) değil de nedir?
Bu zaten bizim yaşam tarzımıza çok yakın bir kavram iken, Danimarka, yani dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı ülke olarak kabul edilen yer, mutluluğun sırrının Hygge’de saklı olduğunu söylüyor.
Hygge’yi yaşam tarzı olarak benimseyip, modern dünyanın seni huzursuz eden yanlarını belki böyle keyfe dönüştürebilirsin
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap