Haber - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alışveriş yaptığı marketten gelen görüntüler büyük tepki çekti | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alışveriş yaptığı marketten gelen görüntüler büyük tepki çekti

Editör

Haber Editörü
5 Nis 2021
11,209
10
0
İstanbul Ataşehir'deki Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinden gelen bir görüntü ise sosyal medyada gündem oldu. Fotoğrafta iki market arabasıyla yiyeceklerin çöpe atıldığı görüldü. Çöpe atılan gıdaların içerisinde ekmekler de yer aldı. Sosyal medyada "Denetle" adlı hesap tarafından paylaşılan görüntülerin ardından israfın önlen mesi için öneri dile getirildi. Ürünlerin son tüketim tarihinin geçmesine yakın ürünlerin çöpe atılmak yerine ucuz fiyata satılması gerektiği belirtildi. Gelen tepkilerden bazıları şöyle: Çok acil çözüm bulunmalı. Neden hala tüketim tarihi yaklaşan ürünlerde belli bir yüzdeyle indirim yok?Özellikle çöpe atıyorlar. Çöpün kenarına bile bırakmıyorlar biri faydalansın.Bütün market zincirleri ve şubeleri göz önüne alındığında korkunç bir israf çıkıyor ortaya. Bu fırınlar içinde geçerli bir durum. Halk ucuz almasın yemesine diye çöpe atılıyor.Bu gibi zincir mağazalar maalesef her gün bunu yapıyor.İşte tepki çeken o görüntüler:

 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap