Altın Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? | Esnaf Forumları - esnaf.com.tr

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Altın Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu haberin orjinal kaynağı
https://blog.mucevherdunyasi.com/tavsiyelerimiz/altin-yuzuk-alirken-nelere-dikkat-edilmeli/

Demir Yılmaz

Yeni üye
27 Nis 2021
360
0
0
25
Altın Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Söz konusu yüzük seçimi olduğu zaman hem kadınlar hem de erkekler son derece hassas davranırlar. “Altın yüzük alırken nelere dikkat edilmeli” sorusu pek çok kullanıcının kafasında kendisine yer bulur. Bazı püf noktaları göz önünde bulundurduğunuz zaman zevkiniz ve kendi stiliniz için en doğru yüzük modelini kısa bir zaman dilimi içerisinde kolayca bulmanız mümkündür. Altın yüzükler günlük hayatın her alanında kişilere eşlik eder. Kimi insanlar altın yüzük modellerini sadece kullanım amacıyla satın alırken kimi insanlar bir yandan da ileriye dönük yatırım yapmayı düşündükleri için satın alırlar. Amaç satın alma noktasında tabii ki büyük önem arz eder. Ancak satın alma amacınız ne olursa olsun karar verme sürecinde birtakım detayları dikkate almanız tavsiye edilir. Bu şekilde seçimlerinizi daha doğru ve bütçenize uygun yapmanız mümkün olur. Peki altın yüzük alırken nelere dikkat edilmeli? Hangi püf noktalar seçim sürecinde önem arz eder? Merak ettiğiniz bütün detaylar yazımızda mevcut!

Taşlı ve Taşsız Olarak Dizayn Edilen Altın Yüzük Modelleri

Taşlı ve Taşsız Olarak Dizayn Edilen Altın Yüzük Modelleri T
Taşlı ya da taşsız yüzük olması fark etmeksizin sadece altın olması dahi modelin değerli olmasının ilk sebebidir. Söz konusu özellikle kadınlar olduğu zaman dış görünüm otomatik olarak devreye girer. Altın yüzük alırken nelere dikkat edilmeli noktasında ilk etapta satın alma amacınızı belirlemeniz gerekir. Eğer ürünü aksesuar olarak kullanma amacıyla almak istiyorsanız dış görünüm büyük önem arz eder. Işıl ışıl ve tasarımıyla dikkat çeken modelleri kullanmak isteyen kadınlar için taşlı altın yüzük seçenekleri yoğun rağbet görür.

Değişik renkli taşların yer verildiği çeşitler, gittiğiniz her ortamda farkınızı ortaya koymanız noktasında sizlere yardımcı olur. Daha sade tasarımlar seven kadınlar için ise taşsız ve düz modeller de mevcuttur. Yüzüklerin kalınlık oranları da modellere göre farklılık gösterebilir. Seçenekleri incelerken kullanacağınız ve aktif olarak girdiğiniz ortamları da göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Bu şekilde hem giyim tarzınıza hem de gireceğiniz ortamlara uygun seçimler yapabilirsiniz.

14 ve 22 Ayar Altın Yüzük Modellerinin Farkları Nelerdir?

14 ve 22 Ayar Altın Yüzük Modellerinin Farkları Nelerdir? 14 Ve 22 Ayar Altın Yüzük Modellerinin Farkları Nelerdir? –
Özellikle yatırım amaçlı alınacak altın yüzük modellerinde, ürünün kaç ayar olduğu büyük önem arz eder. Yatırım amaçlı olarak satışa sunulan modeller arasında 22 ayar altın yüzükler kullanıcılara daha cazip gelir. Her ne kadar alım sırasında 22 ayar modellere daha çok para vermek gerekse de satış işlemi sırasında kar yapma oranınız daha yüksek olur. Ancak 22 ayarlar genel olarak yatırımlık olduğu için tasarım seçenekleri daha kısıtlıdır. Bu nedenle kullanım amaçlı olarak satın almak isteyen kişiler 14 ayar modellere yönelirler. 14 ayar modellerde kullanılan saf altın oranı %58.5 şeklindedir. 22 ayar modellerde ise bu oran %91.6 şeklinde olur. Zaten fiyatın yükselmesine etki eden temel unsur budur. Taşlı ve taşsız altın yüzük modellerinde de ayar farkı mevcuttur. Ayrıca alyans modellerini incelediğiniz zaman onların da 14 ayar ya da 22 ayar gibi farklı sınıflara ayrılmış olduğunu görebilirsiniz.

Altın Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

<yoastmark Altın Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? –
Altın yüzük alırken nelere dikkat edilmeli konusunda ayar ve görünüm gibi detayların yanı sıra farklı püf noktalar da vardır. Özellikle parmak ölçünüzü doğru bilmeniz gerekir. Aksi takdirde parmağınıza büyük ya da küçük gelen yüzük modellerinde bazı değişiklikler yapmanız şart olur. Bu da sizi bir hayli uğraştırır. Bu nedenle altın yüzük satın almadan önce parmak numaranızı bilmenizde fayda vardır. Günlük kullanım için satın almayı düşündüğünüz modellerin konforlu kullanıma sahip olması da son derece önemli bir noktadır. Büyük ebatlı ve çok taşlı modeller günlük kullanım la sizi biraz zorlayabilir. Özellikle ev işi yaparken yüzüğün bir yerlere takılması gibi sorunlar sizleri rahatsız edebilir. Bu sebeple günlük kullanımlar için daha sade modeller seçmeniz tavsiye edilir. Ancak iş yaşantınızda ya da özel hayatınızda kullanmak için model araştırması yapıyorsanız gösterişli seçenekleri tercih edebilirsiniz. Altın yüzük modelleri sadece sarı renkli olarak satışa sunulmaz. Seçeneklere baktığınızda beyaz altın ya da rose altın gibi ekstra modeller olduğunu görebilirsiniz.

Altın Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli – Fiyat Skalası

<yoastmark Altın Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Bu noktada fiyat unsuru da en önemli detayların başında yer alır. Kadınlar ya da erkekler hangi amaçla olursa olsun altın yüzük seçiminde fiyat aralıklarını da göz önünde bulundururlar. Modellerin fiyatlarını etkileyen pek çok unsur vardır. İşçilik bu unsurlar arasında en önemli olandır. Fazla işçilik gerektiren altın yüzük modellerinin fiyat aralıkları da daha yüksek olur. Ancak satış işlemi sırasında işçilik oranı düşülür. Bu nedenle çok işçilik olan ürünlerden yüksek kar beklemeniz doğru olmaz. Yatırım amacıyla satın alacağınız zaman, kur oranını takipte kalmanız gerekir. Altının güncel duruma göre düşük olduğu zaman dilimi içerisinde satın almanız ilerleyen dönemlerde daha yüksek kar yapmanızı sağlar.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap